Ana Sayfa Gündem 23 Haziran 2021 133 Görüntüleme

TİP’lilerden Lastik-İş Grevine Destek Ziyareti

Türkiye Petrol Kimya ve Lastik Sanayicileri Sendikası ile Lastik-İş arasında süren TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamamasının ardından Georg Fischer Hakan Plastik işçilerinin başlattığı grevin 12.gününde Türkiye İşçi Partisi Şanlıurfa İl Örgütü işçileri ziyaret ederek dayanışma mesajı verdi. 

 

“İşçinin alım gücünün düştüğünü biliyoruz.”

Lastik-İş Sendikası Urfa Bölge Temsilcilerinden Halil Karataş: “Lastik-İş olarak 12 gündür devam eden grevimize ziyarette bulunan Türkiye İşçi Partisi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum ve arkadaşlarım adına selamlıyorum. 1 Ocak itibariyle girdiğimiz TİS sürecinde gerçekleştirdiğimiz 25 müzakereden bir sonuç alınamamıştır. Bundan dolayı işçi arkadaşlarımızla; hakkımız olan, işçinin silahı olan grevimizin 12. gününde de buradayız. Evet, bundan dolayı bazı zorluklar yaşıyoruz. Bölgede ilk olmasına rağmen katılım ve desteklerin güzel olduğu bir süreç yaşıyoruz. İnşallah sonucu da hayırlı olur. Bugün ülkenin içinde olduğu durumdan dolayı, enflasyon rakamlarının gerçekleri yansıtmadığını, işçinin alım gücünün düştüğünü biliyoruz. İşçilerin daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için bugün burada mücadelemizi başlattık. İnşallah hayırlı olur.” dedi.

“Haklı mücadelelerinin sonuna kadar yanında duracağız.”

Türkiye İşçi Partisi Urfa İl Örgütü Sözcüsü Halil İbrahim Şansal: “Grevlerinin 12.gününde emeği ve ekmeği için direnen Hakan Plastik işçilerinin direnişlerini Türkiye İşçi Partisi adına selamlıyoruz.

Haklı mücadelelerinin sonuna kadar yanında duracağız. Patronlar nasıl kendi çıkarları için bir arada duruyorsa işçiler de emeğinin ve alın terinin karşılığını almak için omuz omuza durmak zorundadır. Türkiye İşçi Partisi olarak mecliste, sokakta, fabrikada, hayatın her alanında emekçilerin sesi olmaya devam edeceğiz. Mücadeleniz mücadelemizdir, inadınız inadımızdır. Birlikte kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Lastik-İş Sendikası Urfa Bölge Temsilcilerinden Orhan Doğan: “Türkiye Petrol Kimya ve Lastik Sanayicileri Sendikası Lastik-İş ile İsviçreli Georg Fischer Hakan plastik işyeri toplu iş sözleşmesi yasal süreci içerisinde anlaşma ile sonuçlanmamıştır. 11 Haziran 2021 cuma günü grev uygulama kararı alındığı halde son gün son saate kadar yapılan müzakerelerde bir sonuca ulaşılamamıştır. Grev sürecinde ücret zamları, birleşik sosyal yardımlar, sosyal yardımların 2 yıl artışı , erzak yardımları , giyim çeki ve aile yardımı konusunda uyuşmazlık yapılan müzakerelerde bir çözüme ulaşmamıştır. Georg Fischer Hakan Plastik işçisi yapılan müzakereler neticesinde geldiğimiz noktada grev kararını uygulamaya başlamıştır. Grev sürecinde işveren tarafından talep edildiğinde her türlü görüşme ve müzakereye açık olmakla beraber bu haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Türkiye İşçi Partisi’ne verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Direne direne kazanacağız.” dedi.

 

URFA DİPNOT

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil