Ana Sayfa Gündem 13 Kasım 2021 65 Görüntüleme

Öğrencilerin projeleri Tübitak Desteğine Layık Görüldü

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde eğitim gören üç öğrencinin danışman hocaları gözetiminde hazırladığı 3 proje, TÜBİTAK desteğine layık görüldü.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/1 dönemi kapsamında yapılan başvurular neticesinde Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde eğitim gören üç öğrencinin danışman hocaları gözetiminde hazırladığı 3 proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Bir süre önce TÜBİTAK, 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021 Yılı 1. Dönem Çağrısına çıkmıştı. Türkiye’deki tüm yükseköğrenim kurumlarına yönelik hazırlanan program çerçevesinde yapılan çalışmalar tamamlanarak program için gereken başvurular yapıldı.

ÜNİVERSİTELERİN PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ

TÜBİTAK’a tüm üniversitelerin sundukları projeler değerlendirildi. Sürecin sonunda ise 118 üniversitenin projeleri destek almaya hak kazandı. Bu kapsamda Harran Üniversitesi öğrencilerinin sunduğu beş projeden üçünün desteklenmesine karar verildi.

TÜBİTAK tarafından, Fen-Edebiyat Fakültesi Molüküler Biyoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ebru Uyar danışmanlığında Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü öğrencisi İpek Bolik,  “Biyosürfaktan Üreten Mayaların İzolasyonu, Taranması ve Moleküler Tanılaması” projesiyle Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Bulut danışmanlığında Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi Semra Yaman “Harran Üniversitesi Sosyal Platform Kuşağı” projesiyle ve Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Pınar Küce Çevik danışmanlığında Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğrencisi Şükriye Alp “Kimyasal Ve Yeşil Sentez Yoluyla Elde Edilen ZnO Nanopartiküllerin Karakterizasyonu ve Antimikrobiyal Aktivitelerinin Belirlenmesi” projeleri, TÜBİTAK 2209 A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri kapsamında desteklenmeye layık görüldü.

BİHA

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil