Ana Sayfa Gündem 30 Kasım 2021 134 Görüntüleme

KESK: “Tüm Kesimleri Bu Haklı Mücadelemize Destek Olmaya Davet Ediyoruz “

KESK Urfa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Eylem Salar, farklı tarihlerde 21 kamu emekçisinin 35. Maddeden ihraç edildiğini belirterek, “35. madde kapsamında yürütülen komisyon kapatılıncaya ve tüm ihraç arkadaşlarımız geri dönene dek mücadelemiz kesintisiz devam edecektir” dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Urfa Şubeler Platformu, “375 Sayılı KHK ile Kamu Görevinden Çıkarma-Geçici 35. Madde” ile kamu emekçilerinin ihraç edilmesini basın açıklaması ile protesto etti. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Urfa Şubesinde yapılan toplantıda, Urfa KESK Şubeler Platformu adına konuşan Dönem Sözcüsü SES Urfa Şube Eşbaşkanı Eylem Salar, 375 Sayılı KHK ile Kamu Görevinden Çıkarma-Geçici 35. Madde’nin Olağanüstü Hal’in (OHAL) devamı olduğunun altını çizdi.
21 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

375 Sayılı KHK ile Kamu Görevinden Çıkarma-Geçici 35. Maddesi ile farklı tarihlerde 21 kamu emekçisinin mesleklerinden uzaklaştırıldığı vurgulayan Salar, “Arkadaşlarımızın ihraç gerekçesi olarak, Türkiye tarihinin en kanlı katliamı olan Ankara Gar katliamını protesto etmek, evinde bilgisayarında, Kürtçe müzik dinlemek, okuduğu dergi ve kitaplar, ihraç arkadaşlarla telefon görüşmesi yapmak, savaşa karşı barışı savunmak, kadın çalışmaları, kentte yapılan sendikal ve demokratik eylemlere katılım sağlamaktır” diye belirtti.

MÜCADELE ÇAĞRISI
KESK’e yönelik saldırıların planlı bir şekilde yürütüldüğüne dikkati çeken Salar, “Önümüze çıkarılan tüm engellere, baskılara, kuşatmalara dimdik ayakta kalmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Emeğin, barışın, kardeşliğin dünyasını inşa edip çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakma mücadelesi vereceğiz. Faşizme karşı demokrasiyi, savaşa karşı barışı, gericiliğe karşı laikliği, ırkçılığa ve şovenizme karşı emeğin birliği ve halkların kardeşliği için fiili ve meşru mücadele etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Salar, devamında şunları söyledi: “KESK in haklı mücadelesine gölge düşürmeye yönelik keyfi uygulamalar son buluncaya, 35. madde kapsamında yürütülen komisyon kapatılıncaya ve tüm ihraç arkadaşlarımız geri dönene dek mücadelemiz kesintisiz devam edecektir. Tüm kesimleri haksızlığa, adaletsizliğe karşı yürüttüğümüz mücadelemize destek olmaya çağırıyoruz.”Dedi

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil