Ana Sayfa Gündem 8 Aralık 2021 62 Görüntüleme

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASININ YAPIMI İLÇE MECLİSİNDEN GEÇTİ

Haliliye Belediye Meclis Toplantısında İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen iki önemli madde üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.

HALİLİYE – Haliliye Belediyesi 2021 Yılı Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısının üçüncü birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Başkan Vekili Cengiz İzgördü ve meclis üyelerinin katılımıyla Eyyüp Cenap Gülpınar Devteşti Spor ve Yaşam Merkezi’ndeki belediyenin toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından önerge ile oluşan gündem maddeleri okundu.

Mecliste, İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen iki önemli konu görüşüldü.  Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

MECLİS’TE KABUL EDİLEN MADDELER ŞÖYLE:

“İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen Ahmet Yesevi Mahallesi/ Kamu Hizmet alanı (4647 Ada 3 Nolu Parsel)”

Nazım İmar Plan Değişikliği ile konut alanından kamu hizmet alanına dönüştürülen alanda emniyet müdürlüğü hizmet alanı olacak şekilde uygulama imar planı değişikliği talebi meclis üyelerine sunuldu. Karar oy birliğiyle kabul edildi.

“İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen Paşabağı Mahallesi/Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi/ Milli Eğitim Müdürlüğü”

Nazım İmar Planı değişikliği doğrultusunda uygulama imar olanı değişikliği talebi mecliste görüşüldü. Talep üyelerin oy birliğiyle meclisten geçti.

MECLİSTEN KABUL EDİLEN DİĞER MADDE İSE ŞÖYLE:

“Ortağı bulunduğumuz Şanlıurfa Turizmi Geliştirime Anonim Şirketinin 28.10.2021 tarihinde yapılan 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında oy birliğiyle alınan karar gereği 2 milyon TL olan şirket sermayesinin 4 milyon 100 bin TL’ye çıkarıldığı, arttırılan 2 milyon 100 bin TL’nin 600 bin TL’sinin şirketin ortakları tarafından 2020 yılında şirket hesabına sermaye artırımı amacıyla yatırılan ancak sermaye artırımı işlemleri tamamlanamayan ve bu nedenle özel fonlar hesabında kayıt altına alınan tutarda karşılandığı 1 milyon 500 bin TL’nin ise şirket ana sözleşmesi gereği mevcut ortakların hisseleri oranında nakit olarak şirket hesabına yatırılması gerektiği ilgide kayıtlı yazıda belirtmiştir.

Ortağı bulunduğumuz Şanlıurfa Turizmi Geliştirme Anonim Şirketinin ana sözleşmesinin sermaye artırılması veya azaltılması başlıklı 19. Maddesine istinaden sermaye artırma taahhüdü olarak hissemiz oranındaki 105.000,00 TL’nin şirket hesaplarına yatırılması konusunun belediye meclisimizce görüşülerek karara bağlanması hususunda gereğini arz ederiz.”

BİHA

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil