Ana Sayfa Gündem 28 Şubat 2022 111 Görüntüleme

KIRIKÇI’DAN FLAŞ İMAR DÜZENLEMESİ AÇIKLAMASI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şehitlik Mahallesindeki 6 nolu parselde petrol istasyonu yapılmasına yönelik imar düzenlemesi sonrasında sosyal medya üzerinden AK Parti il başkanı Abdurrahman Kırıkçı’ya yönelik eleştirilere karşılık verdi.

Ak Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada; İmar değişikliğinin yeniden gözden geçirilmek üzere belediye meclisinde ele alınacağı belirtilirken, özellikle sosyal medya üzerinden algı yapıldığını belirterek hukuki sürecin başlatılacağı söyledi.

 

SİYASET TAHAMMÜL İŞİDİR

Ak Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi; Son günlerde bir kısım Sosyal Medya hesaplarında bir İmar Düzenlemesiyle ilgili tepkileri “Siyaset Tahammül İşidir” yaklaşımıyla değerlendirdik. Elbette ki AK Parti olarak Kamuoyu bizim önceliğimizdir. Bu sebeple kamuoyunun yaklaşım ve eleştirilerini dikkate alarak Büyükşehir Belediyemizden ve yetkili birimlerden dosyanın hassasiyetle tekrar gözden geçirilmesini istedik. Bu iş ve işlemlerle ilgili karar ve yetki mercii olan Büyükşehir Belediyemiz, askıdaki İmar değişikliği düzenlemesine yapılmış olan itirazları kamuoyu hassasiyetini de göz önünde bulundurarak Büyükşehir Belediye Meclisimizde tekrar değerlendirecektir.

TÜM YANLIŞLARLA MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ancak bahse konu İmar düzenlemesi üzerinden Partimize ve şahsımıza yönelik ahlaksız bir iftira ve algı mühendisliği yapılması bu işin esas maksadını ortaya koymaktadır. Çamur at izi kalır yaklaşımıyla, sürecin hiçbir kısmında müdahalesi olmayan partimizi ve şahsımızı iftira ile yıpratmaya çalışanlar iyi bilsinler ki, bu güne kadar tüm yanlışlarla mücadele ettiğimiz gibi bundan sonra da mücadeleye etmeye devam edeceğiz. Bu pervasız saldırıların sebebi ise onurlu bir siyaset yapma ısrarımızdaki duruşumuzdur. Bu saldırılar, bizi partimizin de temel düsturu olan temiz siyaset yapma ısrarımızdan alıkoyamayacaktır.

 

BU AHLAKSIZ KUMPAS, İŞİN MAKSADINI ZATEN ORTAYA KOYMAKTADIR

Bu algı kampanyasında dikkatimizi çeken şey ise, algıyı oluşturanların Ankara’dan telefonla bazı basın ve STK ları arayarak algıyı köpürtme telkininde bulunmalarıdır. Bu ahlaksız kumpas, işin maksadını zaten ortaya koymaktadır. Ayrıca bazı basın kuruluşlarının kimler tarafından arandığını ve bu aramalarda sürecin içine mutlaka partimizi ve şahsımızı katma ısrarından da haberdarız. Şehirler yasalarla yönetilir, algılarla değil. Üç beş şahsi muhterisin müfteri yaklaşımları, çürümüş bir vicdanın ve ilkesiz bir siyasi ihtirasın dışa vurumudur.

 

Göreve geldiğim günden bu yana eleştiri kültürünü diri tutmak için hiç kimseye dava açmadım. Ancak bu iyi niyetimizi siyasi bir linç kampanyasına dönüştürme çabası içinde olanların asla iyi niyetli bir yaklaşım içinde olmadıklarını görüyorum. Bu sebeple, hiç bir kararında müdahalemizin olmadığı bahse konu imar düzenlemesi ile ilgili iftira ve algı kampanyası konusunda kesinlikle hukuki süreci başlatacağımızı ifade etmek isterim. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Aksi taktirde müfteridir. Bu kumpas odakları elbetteki adalet önünde hesap vereceklerdir.

 

Hiç bir sürecine müdahil olmadığımız bahse konu imar düzenlemesinin teknik ve diğer işlemlerine dair soruların muhatabı ise AK Parti İl Başkanlığı değildir.

 

Kaynak: Urfanatik

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil